Przylądek Bon: wielkie kurorty i zaciszne wioski

Przylądek Bon: wielkie kurorty i zaciszne wioski

Przylądek Bon: wielkie kurorty i zaciszne wioski

Kusi pięknymi plażami i doskonałym zagospodarowaniem. Nie brak tu modnych kurortów oraz nadmorskich wiosek, które przyciągają kameralną atmosferą. Dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem, Przylądek Bon może się okazać miejscem wręcz wymarzonym.

To na jego obszarze znajdują się najmodniejsze kurorty, którymi kusi w ostatnich latach Tunezja. W których z nich można miło spędzić czas? Jakie ośrodki turystyczne cieszą się tu największą popularnością?

Z wizytą w Hammamet
Hammamet jest miastem, którego walory dostrzegło już niejedno biuro podróży. W efekcie na jego terenie turystyka rozwija się doskonale, a bogata i zróżnicowana baza noclegowa może być na to najlepszym dowodem. Noclegi na kempingach dla bardziej oszczędnych turystów oraz noclegi w eleganckich hotelach dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości usług – to wszystko jest w stanie zaoferować ten właśnie kurort. Hammamet może się jednocześnie pochwalić pięknymi plażami oraz ciekawą kazabą – obronną budowlą, z której wałów roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Nabel: kurort z duszą
Znacznie bardziej kameralnym kurortem jest Nabel, które przyciąga przede wszystkim bardziej kameralną atmosferą oraz niższymi cenami. I to można znaleźć noclegi w hotelach, czekają też kempingi oraz schroniska. W tym istotnym niegdyś ośrodku rolniczym również można spędzić wspaniałe wczasy. Czekają tu plaże, wielką atrakcją miasta są również piątkowe targi. Dla miłośników historii ciekawym obiektem jest tutejsze muzeum archeologiczne, którego ekspozycja jest dość skromna, za to z pewnością godna uwagi.

Kelibia: kurort z przyszłością
Kelibia jako ośrodek turystyczny dopiero zaczyna się rozwijać, stąd też i panujący tu klimat przyciąga kameralnością i spokojem. Piękne plaże oraz coraz większa baza noclegowa sprawiają, że i Kelibia coraz chętniej staje się wymarzonym miejscem na rodzinne wczasy. Wielką atrakcją są tu nie tylko plaże, ale i wznosząca się w pobliżu forteca z XVI wieku. Z jej murów rozciąga się wspaniały widok na okolicę, a sama budowla może zachwycić swym charakterem.

Kraina jaskiń: El-Haouaria
El-Haouaria to spokojne miasteczko, dość mało znane turystom. Miłośnicy niezwykłych atrakcji znają jednak doskonale jego walory. W okolicy tego miasta czeka wyjątkowa atrakcja. To rzymskie jaskinie, z których Rzymianie wyciągali i transportowali bloki skalne do Kartaginy. W pobliżu tego miasta znajduje się również ciekawa miejscowość Kerkoune, znana niegdyś jako ośrodek produkcji barwników wytwarzanych z tak licznie tu występujących skorupiaków. Warto też odwiedzić rybacką wioskę Sidi Daud, w której do dziś rybołówstwo zajmuje wyjątkowo ważną rolę i jest podstawowym zajęciem miejscowej ludności.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon
 

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments