Promocja pieluchy Kołobrzeg

Promocja pieluchy Kołobrzeg

Choroby wieku podeszłego

Ciało człowieka z ciągiem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w działaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to właśnie niewiele z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Ińsko

Choroby wieku starczego to produkt naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, lecz ich wykonanie może przyspieszyć m.in. styl życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby stare często muszą zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a jeszcze opieki i ochrony w najjaśniejszych czynnościach. Mogą posiadać problem np. z prostą toaletą – wtedy warte będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może działać i mężczyzn. To pewna z najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Zapewne żyć faktem chorób układu nerwowego, najczęściej jednak jego przyczyną są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Ińsko

Zwykle trzeba mieć pieluchomajtki dla dorosłych, ale także zastosować odpowiedni program leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to druga z chorób występujących przeważnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, oraz najwyższe jest u osób po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej godzi się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia myśli i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw treści i doświadczeń, kłopoty z chronologią pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej poważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy zostanie jeden i zapomni ważnych kwestie – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie tenże na miasto zaś nie będzie wiedziałem wrócić – że się to stworzyć tragicznie. Zaburzenia myśli to ciężka i podstępna dolegliwość, często – mimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Może to stanowić natomiast także otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego funkcję. Zaburzenia te mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwłaszcza u osób po 65. roku życia – narzeka na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwłaszcza w pierwszym stadium. Wada jest efektem procesów trwających w naczyniach tętniczych w ilość starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą spowodować lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni styl jedzenia oraz zła dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie ogromnych zawartości alkoholu, ale również uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić tryb życia a dietę, a jeszcze minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i kupować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania dowodzą, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to punkt osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może biegać bez widocznych objawów. Istnieją jednak czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Ińsko

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o