Poczta kurier Niepołomice zamów online

Poczta kurier Niepołomice zamów online

Poczta kurier

Z powodu wysokiego tempa życia i zwyżkującej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Olkusz może być bardzo łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Olkusz

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o niewielkich gabarytach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas i swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka kroków, najpierw trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Olkusz zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej moment doręczenia paczki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy opcję wystawienia faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu takiej ilości paczek z pewnością dostrzeżemy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest mniejsza niż opłata za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli potrzebujemy nadawać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, gdy pakunek który musimy wysłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę i umożliwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania palety.

Należy pamiętać, że licząc rozmiary pakunku oraz masę powinniśmy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie wydania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy poznać je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Olkusz stara się by wszystkie pakunki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przewracać albo być przyciśnięta przez pozostałe pakunki.

Inną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Olkusz odbierając pakunek musi również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym warto pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Olkusz .

Zobacz również poczta Kurier

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o