Decoupage Sianów

Decoupage Sianów

Decoupage - co to jest?

Decoupage – co więc stanowi? Decoupage to technologia zdobienia przedmiotów np. z drzewa lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie obrazu z papieru. Następnie cel jest pokrywany warstwami lakieru. W skutku wzór wygląda jak stworzony.

Decoupage Wolin

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Technikę tę wykorzystywali jako ważni syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Z nich formę serwetkową przejęli Chińczycy. Używali oni decoupage’u do dekorowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem zawitała we Włoszech, a później zaczęła być użytkowana w wszelkiej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową były tańszą wersję bardzo popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage cieszył się wielką popularnością ponadto w latach późniejszych, m.in. na dworze Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom codziennego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz oryginalnego środka na ozdobienie mieszkania? Oraz że potrzebujesz zajęcia, które pozwoli Ci oderwać się od codziennego pędu? Decoupage to trochę w sam raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do jedzenia, stworzyć własny prezent lub zrealizować wizję wystroju wnętrza, która utknęła w położeniu z początku braku odpowiednich ozdób. Nie możesz znaleźć wymarzonych dekoracji świątecznych? Zrób je taż! Wybierz dobrze taki autorytet który potrzebujesz i formą serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja myśl

Decoupage Wolin

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i pielęgnacji, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki technologii serwetkowej możesz całkowicie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Wolin

Nie istotne czy chciałabyś odnowić starą komodę, tchnąć mieszkanie w donicę na balkonie czy ozdobić w niestandardowy sposób słoiki na produkty. Wszystko toż także znacznie więcej możesz osiągnąć przy wykorzystaniu tylko kilku prostych narzędzi.
Decoupage Wolin

Decoupage krok po kroku

Jeśli tylko zaczynasz sprawę z decoupagem, najlepiej zacznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ łatwo się spośród nimi wytwarza. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór który chcesz skorzystać i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz również zastosować klej zbudowany z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Tym okresem jest pokrycie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był wyczuwalny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Narzędzia do decoupage’u

Decoupage cieszy się jeszcze szerszą popularnością. W interesach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier dawany w technologii serwetkowej. Znajdziemy tu również mnóstwo wzorów, jakie potrafimy zastosować do ozdabiania przedmiotów, ale dużo spośród nich możemy jeszcze odkryć we swym domu. Do decoupage’u możemy zastosować m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto skorzystać z serwetek, ale świetnie sprawdzą się te stare gazety, listy, zdjęcia, szkice lub nowe rysunki. Potrzebne do wycinania ilustracji będą jednoznaczne nożyczki, nożyk lub żyletka. Do nakładania kleju i farby musimy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Wolin

Artykuł stanął we jedności Decoupage – co to jest?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments